Zanim odwiedzisz butik online – sprawdź 3 modowe błędy popełniane również przez fashionistki!

Chociaż może Ci się wydawać, że Twoje poczucie stylu jest nienaganne, a wszystkie Twoje przyjaciółki chcą się ubierać tak jak Ty i wciąż pytają, który butik online jest Twoim ulubionym – możesz być zaskoczona niektórymi zasadami mody, które łamiesz na co dzień! Spokojnie, zasady mody nie są prawem, to po prostu sugestie, których należy przestrzegać – jeśli chcesz być postrzegana jako fashionistka z krwi i kości.

Moda polega na tym, że możesz ją dopasować do siebie poprzez eksperymentowanie, ale dobrze jest wiedzieć:

  • jakie zasady łamiesz,
  • co to oznacza dla Twojej garderoby.

Sprawdź zasady mody, o których być nawet nie wiesz, że je łamiesz, a potem odwiedź butik online LaLaLa celem odświeżenia swojej garderoby w oparciu o świeżo poznaną wiedzę.

Modowy błąd #1 Łączenie pasków pionowych i poziomych

Zgadza się – paski to dobry sposób na zmianę postrzegania kształtu lub rozmiaru ciała. Każda szczupła fashionistka wie, że powinna sięgać w swoich stylizacjach po poziome paski, aby wyglądać na nieco bardziej kształtną, a modne panie plus size sięgają po pionowe paski by wyglądać szczuplej.

Jedną z powszechnych zasad jest to, aby nigdy nie mieszać tych dwóch printów razem, ponieważ tworzy to bardzo dziwne zniekształcenie, które sprawia, że wyglądasz, jakbyś miał dwa różne kształty ciała (!). Wyobraź sobie parę casualowych spodni w pionowe paski i koszulę w poziome paski. Niezbyt dobre połączenie, prawda? Nawet odzież z prostym lub subtelnym pojedynczym paskiem może stworzyć to złudzenie optyczne, dlatego przeglądając butik online pamiętaj, że lepiej mimo wszystko nie ryzykować i unikać mieszania tych wzorów.

Modowy błąd #2 Złe dopasowanie faktur i tkanin

Niedopasowane tekstury i tkaniny to błąd, który popełnia ogromna ilość miłośniczek mody i to nawet te najbardziej znane. Podobnie jak w przypadku pasków, obowiązuje zasada, że nigdy nie należy mieszać zbyt wielu tekstur, tkanin ani niepowtarzalnych wzorów. Jednak niektóre wzory, które może Ci zaproponować modny butik online obalają tę modową zasadę.

Płaszcze lub pulowery w neutralnych kolorach można łączyć z innymi wzorami, aby stworzyć bardzo obfite zestawienie w swojej garderobie. Dlatego warto pamiętać to, o czym wspomniano na wstępie – te zasady mody są jedynie sugestiami, ponieważ łączenie wzorów jest częścią zabawy związanej z eksperymentowaniem modą. Sweter w kwiatowy print może naprawdę świetnie komponować się z beżowym, granatowym lub czarnym outfitem. Projektanci od lat próbują tutaj różnych kombinacji, więc i Ty baw się dobrze i próbuj.

Modowy błąd #3 Brak centralnego elementu stylizacji

Ta zasada jest najfajniejsza w tym zestawieniu, bo chodzi o to, by przejrzeć butik online i znaleźć w nim coś szałowego, w czym zakochasz się od pierwszego wejrzenia. Pewnie jako wzorowa fashionistka masz naprawdę dobrze wyposażoną garderobę, ale być może brakuje w niej tej jednej jedynej rzeczy – koszuli, płaszcza, sukienki lub nawet pary butów, które naprawdę mogą (prawie) wszystko połączyć. Nie zaszkodzi zainwestować co nieco więcej właśnie w takie elementy garderoby, które pomogą Ci rozwinąć kreatywność i tchnąć nowe życie w Twoje stylizacje. Warto dodać, że te elementy mogą być droższe, ponieważ są znacznie ładniejsze i solidniejsze, nie zawsze tak jest. Przejrzyj swój ulubiony butik online – na pewno znajdziesz różne, okazyjne produkty, które mogą sprawdzić się w tej roli.

Teraz znasz 3 błędy często popełniane nawet przez największe ikony stylu – sama zdecyduj, czy zmieni to coś w Twoim stylu ubierania, czy nie, zanim skomponujesz kolejną stylizację, czy też wyruszysz na zakupy.