Bagażniki samochodowe

Niezależnie od tego, czy chcesz wybrać się na egzotyczne, odległe szlaki, czy po prostu wozić rower po mieście, bagażnik rowerowy sprawia, że przewożenie rowerów na samochodzie jest proste i bezpieczne. Ale zanim wyjdziesz i dokonasz pochopnego zakupu, ważne jest, abyś przeprowadził kilka badań, aby upewnić się, że kupujesz bagażnik odpowiedni dla Twojego samochodu, budżetu, roweru i stylu jazdy. Jeśli jesteś początkujący w świecie bagażników rowerowych, niniejszy przewodnik pomoże Ci podjąć świadomą decyzję dotyczącą wyboru odpowiedniego bagażnika rowerowego dla Twoich potrzeb.

Co to jest bagażnik na rowery?

Nie należy mylić go ze stojakami rowerowymi umieszczanymi na zewnątrz szkół i biurowców. Bagażnik rowerowy – lub inaczej uchwyt na rower – to urządzenie, które montuje się na zewnątrz pojazdu i bezpiecznie przewozi rower(y). Ponieważ samochody nie zostały zaprojektowane do przewożenia rowerów, niezliczeni rowerzyści korzystają z bagażników rowerowych, aby bezpiecznie i wygodnie przewozić rowery na duże odległości, np. podczas jazdy po szlakach lub w podróży.

Rodzaje bagażników rowerowych

Istnieją trzy główne kategorie bagażników rowerowych: bagażniki na hak, bagażniki dachowe i bagażniki bazowe. Każda kategoria odnosi się do miejsca w pojeździe, w którym bagażnik rowerowy jest zamontowany (np. bagażnik na bagażnik jest montowany na bagażniku). Ponieważ U-Haul specjalizuje się w bagażnikach rowerowych montowanych na haku, w tym przewodniku skupimy się na poradach i opcjach dotyczących bagażników na haku.

Instalacja bagażnika rowerowego na haku

Jednym z powodów, dla których niektórzy kierowcy wolą bagażniki samochodowe na hak od bagażników dachowych lub bagażników bazowych, jest łatwość ich montażu. W wielu przypadkach wsunięcie bagażnika rowerowego do zaczepu to wszystko, czego potrzeba, aby zainstalować bagażnik i ruszyć w drogę. Sprawdź instrukcję obsługi bagażnika, aby poznać dokładne kroki instalacji.