Jakimi zasadami warto się kierować przy budowie strony www?

Praktyka pokazuje, że własna strona internetowa to jedno z ciekawszych narzędzi generowania dochodów pasywnych z reklam, czy ze sprzedaży własnych produktów, usług. Nawet niewielka witryna, ale dobrze zbudowana i odpowiednio pozycjonowania ma szansę na przyciągnięcie konkretnej grupy docelowej, zainteresowanych użytkowników. Pojawia się jednak pytanie, jakimi zasadami powinieneś się kierować przy budowie (projektowaniu) efektywnych stron www?

Intuicyjna nawigacja oraz spójność witryny

Budowa strony www przyjmuje najczęściej dwa wymiary. Z jednej strony możesz wykonać wiele działań samodzielnie, chociażby na podstawie bezpłatnego CMS WordPress, albo zlecić zadanie stworzenia serwisu sprzedażowego, czy hobbystycznego wyspecjalizowanej agencji. Budowa strony www przebiega szybciej, jeżeli wiesz, do kogo w ogóle kierujesz materiał, potencjalną ofertę. Nie masz grupy docelowej? Postaw na szybką nawigację, nienachalne reklamy, czytelną czcionkę i obowiązkowo spójność całego serwisu. Nie możesz dopuścić do sytuacji, w której jedna odnoga portalu internetowego nagle przedstawia zupełnie coś innego. Łatwość nawigacji to też element optymalizacji, a to realne przełożenie na widoczność w wyszukiwarce, podstawa do dalszego pozycjonowania. Praktycznie każdy element strony www ma znaczenie nie tylko dla użytkownika, ale też robota Google.

Pytaj użytkowników o zdanie i się rozwijaj

Budowa strony www to pewien proces i wymaga też poznania potrzeb użytkowników. Nie bój się zadawać pytań czytelnikom, klientom, chociażby przez media społecznościowe. Dzięki temu dowiesz się, jakie elementy wypada udoskonalić, albo w ogóle wycofać.