Laserowa terapia wypadania włosów – na czym polega i kto może z niej skorzystać?
Według badań najczęstszą przyczyną łysienia u mężczyzn i kobiet jest androgenowa alopecia, czyli łysienie hormonalne. Warto zaznaczyć, że pierwsze objawy takiego typu łysienia pojawiają się już u około 30% mężczyzn w wieku 30 lat, u kobiet problem może wystąpić w każdym wieku.
W przypadku łysienia hormonalnego warto zwrócić uwagę na możliwość zastosowania laserowej terapii. Jest to metoda, która bazuje na zastosowaniu promieniowania lasera o niskiej mocy do skóry głowy, co stymuluje wzrost włosów. Metoda ta jest bezinwazyjna i nie wywołuje skutków ubocznych, dlatego może być stosowana przez praktycznie każdego, kto chce poprawić gęstość i jakość swoich włosów.
Zabieg z użyciem lasera jest w pełni bezbolesny i nietraumatyczny dla skóry, dlatego można stosować go nawet u osób z bardzo wrażliwą skórą. Laserowa terapia wypadania włosów jest polecana zwłaszcza dla osób, u których proces łysienia dopiero się zaczął lub dla tych, u których porost włosów uległ osłabieniu.
Jak często powinno się przeprowadzać laserową terapię wypadania włosów?
Jeśli chodzi o częstotliwość zabiegów z użyciem lasera w celu stymulacji wzrostu włosów, to z reguły zależy to od indywidualnych potrzeb pacjenta oraz stadium łysienia. W większości przypadków zaleca się 2-3 sesje tygodniowo, a na osiągnięcie pełnego efektu trzeba pozwolić ok. 6 miesięcy.
Przebieg terapii z lasera nie tylko stymuluje wzrost włosów, ale też wpływa na ich jakość. Dzięki temu, że włosy są lepiej odżywione, są bardziej elastyczne i mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne, co z kolei wpływa na ich dalszy wzrost. Terapia laserowa skutecznie regeneruje skórę głowy, co przekłada się na poprawę kondycji włosów.
Dlaczego warto wybrać terapię laserową wypadania włosów?
Jak zostało już wcześniej wspomniane, laserowa terapia wypadania włosów jest metodą bezinwazyjną i bezbolesną, a co najważniejsze – skuteczną. Liczne badania i analizy wskazują na to, że metoda ta może przynieść efekty już po pierwszych kilku zabiegach.
Terapia z użyciem lasera sprawdza się w przypadkach, kiedy inne metody wypadają już bezskuteczne. Warto też zaznaczyć, że skutki zabiegów będą utrzymywać się przez długi czas, także pacjenci nie muszą obawiać się o efekt „odczuwania” łysienia w kolejnych latach. Laserowa terapia nie tylko działa stymulująco na porost włosów, ale też wpływa na ich jakość i kondycję ogólną.