Serwis automatyki

Źródło: https://centrumregeneracji.pl/

Jakie usługi oferuje serwis automatyki przemysłowej?

Serwis automatyki przemysłowej oferuje nasze Centrum Regeneracji, w którym realizujemy liczne usługi związane z przeglądami, konserwacją i regeneracją strategicznych urządzeń. Jesteśmy w stanie przywrócić pełną funkcjonalność różnym sprzętom wykorzystywanym w zakładach przemysłowych. Wyposażenie tego typu może stracić swoją sprawność wskutek wielu procesów, w tym wynikających ze specyfiki prowadzonej działalności produkcyjnej czy przetwórczej. Automatyka przemysłowa narażona jest na liczne awarie mechaniczne i elektroniczne, które prowadzą do długich przestojów w sprawnym funkcjonowaniu zakładu oraz generują straty finansowe.

Przeglądy, konserwacje i naprawy

W Centrum Regeneracji serwisujemy wiele urządzeń, w tym również tych zaawansowanych pod względem budowy i zastosowanych technologii. Ze szczegółami oferty możesz się zapoznać na naszej stronie internetowej. Komponenty automatyki realizują wiele specyficznych operacji, co znacząco zwiększa ryzyko usterek poszczególnych maszyn i systemów. Awarie mogą występować zarówno na pojedynczych częściach i elementach, a także całym układach sterowania czy monitorowania. Nasz serwis sprawnie regeneruje, konserwuje i naprawia liczne urządzenia stosowane w warunkach przemysłowych, takich jak sprzęt wykonawczy i sterowniczy. Zajmujemy się sterownikami PLC, falownikami, panelami HMI, silnikami serwo czy wzbudnikami, zapewniając kompleksową obsługę wielu modeli znanych marek – takich jak np. Lenze, Siemens, Yaskawa, Omron czy Schneider. W naszym serwisie możesz liczyć na całkowicie bezpłatną diagnostykę problemu.

Działania serwisowe i regeneracje

Uszkodzenia komponentów automatyki przemysłowej mogą występować z wielu różnych przyczyn. Ryzyko awarii wynika nie tylko z charakteru pracy takich urządzeń i maszyn, ale też specyficznych warunków środowiskowych. Nie bez znaczenia pozostaje segment branży, w której działa klient. Od niego bowiem zależy rodzaj użytkowanego sprzętu oraz jego podatność na usterki. Część produktów wykazuje szybszą podatność na zużycie, ze względu na intensywną eksploatację. Niektóre maszyny i urządzenia mogą być z kolei narażone na niekorzystne otoczenie robocze, co zwiększa ryzyko rozregulowania lub zniszczenia. W wielu komponentach automatyki występują nieprawidłowości spowodowane kontaktem z wodą, zapyleniem czy zakurzeniem. Wyposażenie może ulec przegrzaniu pod wpływem wysokiej temperatury, a tym sam osłabieniu konstrukcji. Spore ryzyko stwarzają ewentualne zwarcia czy urazy mechaniczne. W naszej pracy bierzemy też pod uwagę potencjalne wady fabryczne danej serii czy modelu, niepoprawną konfigurację czy błędy podczas użytkowania sprzętu.