Taksówka w Warszawie

Źródło: https://movme.pl/

Taksówka w Warszawie należy do najczęściej wybieranych środków transportu. Klienci korzystają z niej przy najróżniejszych okazjach, nierzadko nagłych i nieplanowanych. Obecnie pasażerowie mają coraz większe możliwości zamawiania kursów, co wynika ze znacząco usprawnionej komunikacji z taksówkarzami. Na terenie Warszawy coraz więcej osób zleca przewozy z wykorzystaniem specjalnych aplikacji, które znacząco usprawniają realizację tego rodzaju usług, podnoszą bezpieczeństwo i zwiększają wygodę.

Od czego zależy cena za taksówkę w Warszawie?

Taksówka w Warszawie do niedawna wydawała się dość kosztowna, jednak obecnie cena za zamówienie takiej usługi przewozowej może być zaskakująco przystępna. Jednym z narzędzi pozwalającym na szybką, niedrogą i bezpieczną realizację kursu jest nasza aplikacja na urządzenia mobilne Movme. Jako pasażer możesz za jej pomocą nie tylko zamówić taxi, ale też zaproponować własną cenę usługi. Rozwiązanie to niweluje konieczność bazowania na taryfach narzucanych klientom przez duże korporacje taksówkarskie. Na faktyczne ceny tego rodzaju usług przewozowych wpływa bowiem wiele różnych czynników, które warto brać pod uwagę przy zamawianiu kursu na terenie Warszawy.

Strefy i taryfy taksówkarskie

W Warszawie najmniej kosztowne są kursy w granicach I strefy taksówkarskiej oraz godzinach obowiązywania I taryfy – od 6:00 do 22:00. Ceny za przejechanie jednego kilometra zaczynają się w takim przypadku już od około 2 zł. Koszty będą wyższe przy kursach poza centrum miasta, gdzie obowiązują granice II strefy taksówkarskiej. Cena wzrasta również w przypadku przejazdów nocnych oraz w niedziele i święta. Wydatek związany z realizacją przejazdu taksówką zaczyna się wówczas nawet od 7 zł za jeden kilometr. Do kosztów faktycznie pokonanego dystansu trzeba też doliczyć tzw. opłatę początkową, uwzględniającą cenę przejechania pierwszego kilometra. Do ustalenia wydatków związanych z planowanym przejazdem na terenie Warszawy często wykorzystywane są różne internetowe kalkulatory. Rozwiązaniem bardziej praktycznym jest jednak nasza aplikacja Movme, dzięki której możesz sam zaproponować cenę taksówkarzowi.